Zelený čaj – drahokam mezi čaji

Jeden šálek zeleného čaje denně má na náš organismus doslova blahodárné účinky. Vypovídá o tom i ajurvéda, která jej používá více než dva tisíce let. Zelený čaj zrychluje metabolismus, zlepšuje trávení a tím napomáhá redukci tělesné hmotnosti. Zároveň je dobrým pomocníkem při žaludečních obtížích, především pro své antibakteriální a dezinfekční účinky. Stejně tak pomáhá zmírnit účinky kocoviny a dobít energii.

čajová plantáž

Čaj lze dodávat tělu jeho pitím, ale stejně tak může pleti pomoci v podobě domácích masek či v kosmetice. Pravidelné popíjení zeleného čaje má blahodárné účinky na celý organismus. Prospívá zdraví, zpomaluje stárnutí, vzpruží mysl a zpomaluje stárnutí.

Díky obsaženým antioxidantům zpomaluje stárnutí, pleť vyživuje, hydratuje a tím ji vrací ztracený lesk. Obnovené kožní buňky zpomalují vznik vrásek nebo pigmentových skvrn.

Maska připravená z kvalitního zeleného čaje zbaví pleť nečistot, otevře póry, podpoří prokrvení pokožky a napomáhá mastné pleti ke zmatnění. Masku připravíme ze třech lžic zeleného čaje, které necháme 5 minut louhovat v horké vodě. Poté odvar smícháme se dvěma lžícemi syrovátky, přidáme jednu lžíci olivového oleje a několik kapek citronové šťávy. Takto připravenou masku naneseme na obličej a dekolt, necháme 15 minut působit. Omýváme teplou vodou.

Stejně tak antioxidanty v čaji pomáhají při redukci opuchlé tváře a otoků kolem očí. Čaj je možné pravidelně pít nebo přikládat obklady z něho pod oči. Jako obklady, které necháme působit alespoň 15 minut, lze použít vychladlé sáčky.

Hydratační zábal pomůže vrátit vitalitu vysušené kůži v dekoltu. Zábal připravíme ze 4 lžic tvarohu smíchaného se 2 lžícemi rozdrceného zeleného čaje. Tuto směs naneseme rovnoměrně na pokožku, necháme působit 10 minut a smyjeme vlažnou dobou. Do takto ošetřené pokožky poté vmasírujeme tělový olej.

Zelený čaj jako antiperspirant. Čaj napomáhá při nadměrném pocení a zároveň díky čistícím a antibakteriálním účinkům brání množení mikroorganismů. Nadměrné pocení spraví již jeden šálek denně, o zápach potu se postarají třísloviny v čaji obsažené. Pár kapek zeleného čaje do bot výrazně sníží zápach nohou.
šálek čaje

Pravidelné požívání zeleného čaje chrání zuby před vznikem zubního kazu. Vděčí za to tříslovinám a cennému fluoru, který zpevňuje zubní sklovinu. Zároveň je dobrým pomocníkem při bolestech zubů, kdy je vhodné čajem vyplachovat ústní dutinu.

V neposlední řadě čaj napomáhá růstu vlasů, jejich posílení a obnovu suchých či poškozených. Stejně tak je účinný v boji s padáním vlasů, s roztřepenými konečky, či s vlasy bez lesku. Vděčí za to vitamínům E a C a panthenolu.