Obrňte se trpělivostí

Psi a kočky alespoň jednou za čas potřebují hygienu v podobě vykoupání. Obzvlášť pokud naši mazlící s námi bydlí v bytě, je to nezbytné. Většina majitelů psů, hlavně těch loveckých, zná situaci, kdy se jejich psí svěřenec vylepší vyválením ve zdechlině, staré rybě a jiných nechutnostech. V takovém případě nám opravdu nic jiného než koupel nezbývá. Představa, že budeme s takhle zapáchajícím psem sdílet jednu domácnost, je prakticky nemožné.
mokrá kočka
U domácích koček nám takové excesy sice nehrozí, ale občasná očista je také nutná. Psi většinou koupací proceduru, výjimky samozřejmě jsou, snesou dobře. Kočky z očistného programu, ale zcela jistě nadšené nebudou. Může se vám stát, že než připravíte ke koupání potřebné propriety, budete pak ještě další dobu, trávit lovením kočky z pod postele. Majitelé zvířat při koupání svých mazlíčků zažívají i situace, kdy je kromě zvířete následně potřeba uklidit koupelnu a sebe převléci do suchého ošacení.

koupající se pes

Zkusme si tuto činnost alespoň trochu ulehčit. Psi ani kočky nemají rády kluzké povrchy. Než zvíře do vany postavíte, vyložte dno koupací nádoby gumovou podložkou. Zvíře se bude cítit alespoň o něco jistější. Nenuťte zvířátko lehat. Stejně dobře ho umyjete, i pokud bude stát. Nejprve opláchněte celé tělo vlažnou vodou. Aplikujte šampon a šetrně srst promněte. Vždy dávejte pozor, aby se šampon nedostal do očí a uší. Srst pečlivě opláchněte vodou, aby na ní nezůstaly zbytky šamponu, který by mohl způsobit nepříjemné svědění kůže. Po vykoupání zvířátko zabalte do ručníku a pečlivě usušte. Zabraňte tomu, aby se po dobu sušení zdržovalo v průvanu. Jste-li majitelem odvážnějšího jedince, srst vysušte fénem. Pokud na koupání nemáte čas a potřebujete zvířecí srst alespoň trochu očistit, použijte suchý šampon. Alespoň na chvíli vám problém vyřeší. Zvíře nekoupejte častěji než je nezbytně nutné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup