Ubytování v Mikulově si můžete zajistit v létě, i v období adventu

Všimli jste si, jak docela nenápadný virus, co jej ani pouhým okem nespatříte, zamíchal kartami a ovlivnil dění na celém světě? My bychom se však měli zaměřit především na svou vlastní zemi, na svou vlastní soběstačnost zejména potravinovou, neboť opatření v souvislosti s uzavíráním hranic jednotlivých států mohou výrazně komplikovat zásobování, obchod, a další mezinárodní vztahy. Nakupováním tuzemských výrobků, potravin, a podporou pěstitelů a zemědělců můžeme jen získat.

Pavlovské vrchy

To samé se týká i cestovního ruchu. Plánování dovolené v České republice má své výhody z mnoha úhlů pohledu – máme to domů relativně blízko, neexistuje tu jazyková bariéra, je zde bezpečněji, i z hlediska terorismu, zvláště v oblastech mimo větší města. A především je naše země opravdovým klenotem, co do počtu památek, jak přírodních, tak i technických a architektonických.

Stačí nahlédnout do turistických průvodců, ať už knižních, nebo prezentovaných na Internetu, abyste si uvědomili, že každý kraj, každý okres nabízí mnoho zajímavostí, vhodných pro jednodenní či vícedenní výlety, a samozřejmě i pro plánování delšího pobytu.

zámek Mikulov

Městská památková rezervace Mikulov

Region Jižní Moravy je mezi lidmi znám především pěstováním vinné révy. Vinohradům se zde daří pro příhodné povětrnostní podmínky a úrodnou půdu, Břeclavsko je oblastí s dlouhým slunečním svitem, což si uvědomovali i římští legionáři, kteří tu před staletími první vinohrady zakládali.

Kromě vinic tu naleznete i turisticky atraktivní místa, jimiž jsou zámecké areály v Mikulově, ve Valticích, a v Lednici, krajinný park (Lednicko-valtický areál) o obrovské rozloze tří set čtverečních kilometrů, vodní nádrž Nové Mlýny, kde se dá i koupat, Dolní Věstonice (významné archeologické naleziště), a samozřejmě také dominantu zdejšího kraje – vápencové pohoří Pavlovské vrchy.

Ubytování v Mikulově je možné rezervovat celoročně, bez ohledu na počasí a roční období, je zde krásně po celý rok, ať už sem zamíříte v horkém létě, anebo třeba v době adventu a vánočních svátků.