Travel blogeři, které se vyplatí sledovat

Články na blogu, nádherné fotky a zajímavá videa. Tohle všechno najdete u profesionálních fotografů, tzv. travel blogerů. Ne všichni se tím přímo živí, ale tím jejich práce o nic horší. Spíš naopak. Může se zdát, že takoví lidé žijí jen v zahraničí. Vůbec to ale není pravda. I u nás najdete spoustu lidí, kteří to s foťákem skutečně umí a rádi se podělí o své zážitky.

krajina korejské republiky

Veronika Šubrtová (@Weef)

Sledovat můžete její Facebook, Instagram, YouTube kanál i blog Weef’s World. A co u ní najdete? Spoustu stories a fotek z cestování, přírodu, péči o životní prostředí a minimalismus. Podílí se na nespočtu projektů a věcí, které ji vnitřně naplňují. Nedávno zrovna publikovala krátký dokument o dětech z Bangladéše (BanglaKids) pod záštitou neziskové organizace ADRA.

 

Kryštof Paleta (@Cestology)

Kryštof žije podle hesla: teď nebo nikdy. Kolem toho se točí celý jeho svět a toto poslání také předává dál. Snaží se spojovat lidi, kteří mají stejné zájmy a životní cíle, tzv. cestolidi. Pokud se k nim chcete přidat, můžete se jednoduše podívat na jeho super fotky na Instagramu. Stejně tak vás ale inspiruje a dá skvělé tipy na cestování na jeho YouTube kanálu.

 

Teru Menclová (@Terumenclova)

Terezka je profesionální fotografka, která fotí nejen přírodu během cestování, ale také svatby a portréty. Kromě úžasných krajinek na jejím Instagramu si také můžete o jejích výletech přečíst na webu Teru’s Guide. A kromě krajinek uvidíte také spoustu krásného a zdravého jídla. Dozvíte se tipy na výlet blízko i daleko a mnohem víc. Její práce je velmi uklidňující, inspirující a jednoduše krásná.

turistický snímek

Matouš Vinš (@matousvins)

Matouš není jen vášnivý výletník, ale také digitální nomád a spisovatel. Patří mezi nejznámější a nejúspěšnější travel blogery u nás. Pokud si chcete přečíst něco skutečně motivujícího, co vám zároveň přinese spoustu znalostí a tipů, přečtěte si jeho Travel Bibli. Anebo si můžete také zajít na některou z přednášek. Možností, jak ho sledovat a něco nového se dozvědět máte skutečně hodně.