Dark web versus deep web

Možná jste se s těmito pojmy již někdy setkali a domníváte se, že je to jedno a to samé. Opak je pravdou. Dark web neboli „temný web“ je část internetu, která je přístupná pouze pomocí speciálního softwaru a konfigurace. Temný web tvoří malou část deep webu – „hlubokého webu“. Na hlubokém webu jsou uloženy vládní dokumenty či webové stránky vyžadující autorizaci, tedy přihlášení. Veřejnost je zvědavá, proto hojně navštěvuje temný web, který je mnohem přístupnější než deep web. Tato temná stránka internetu je využívána především pro šíření informací v naprosté anonymitě nebo také bohužel k uskutečnění nelegálních obchodů.
pc Hacker

Co vše se dá na temném webu sehnat?

Zkráceně téměř vše na co si pomyslíte. Pohyb na dark webu je zcela legální do té doby, než si objednáte nějakou zbraň či drogu. Nejčastěji se dá setkat s prodejem kradených kreditek, bankovních účtů včetně údajů a hesel, profilů z různých her, obchoduje se také s informacemi o lidech, fotkami, pornografií či se samotnými lidmi a to už je daleko za hranicemi zákona. Anonymita, která se zdá býti výhodou, se z minuty na minutu stala nevýhodou, proti které se však nedá nijak bojovat a zároveň vstupovat na stránky s tímto nelegálním zbožím a obsahem je vysoce nebezpečné. Ať máte jakákoliv bezpečnostní opatření, vstupujete na vlastní riziko. 
mince Bitcoinů

Čím se platí?

Lidé, kteří si chtějí objednat nějaké ilegální zboží ze zmiňovaného webu, musí samozřejmě něčím i zaplatit. Platí se virtuální měnou – kryptoměnou  Bitcoinem (zkratka BTC). Díky tomu, že je Bitcoin virtuální, tudíž „pomyslná“ měna, nedá se nijak padělat nebo ničit. Přesto je to vysoká investice, jeho kurz se mění každou chvíli a není stabilní. Do oběhu bylo puštěno 21 milionů „mincí“, což i ve spojení s dark webem, kde se jinak platit nedá, způsobilo prudký vzestup jeho ceny a někteří jsou ochotni za něho zaplatit statisíce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup