LED je mnohem lepší

V případě, kdy člověk shání v daném okamžiku každou korunu, je možno doporučit mu, aby si namísto zdroje světla, jenž mu doma dosloužil, pořídil klasickou žárovku. Jistě, tento produkt už by neměl být dávno na trhu, jsa zakázán Evropskou unií, jenže se našli šikulové, kteří z něj jako mávnutím kouzelného proutku udělali namísto zdroje světla zdroj tepla a prodávají ho tak dál. Takovéto doporučení je logické – klasická žárovka je totiž nesrovnatelně levnější než její moderní alternativy a pokud tak má člověk příliš hluboko do kapsy a nemůže si zrovna nyní větší výdaj dovolit, ať má aspoň toto.LED žárovka
Ovšem nikomu jinému už dnes klasickou žárovku doporučit nelze. Protože ač je tato daleko levnější než moderní zdroje světla, v konečném důsledku vyjde svého majitele dost draho. A to proto, že má vysokou spotřebu elektřiny, z níž většina přichází nazmar coby zbytečné teplo, a ani dlouhou výdrží zrovna neoplývá.
Tomu, kdo potřebuje něco podobného dnes, lze doporučit spíše LED žárovky, LED osvětlení a LED světelné zdroje. A to ze zcela prozaických důvodů. Jedná se totiž o sice dražší produkty, ovšem zároveň o investici, jež se v budoucnu zaručeně vyplatí. Protože lze díky LED technologii ušetřit třeba i devadesát procent elektřiny a vzhledem k výdrži podobných žárovek, dosahující klidně i patnácti let neboli patnácti tisíc hodin, se tato varianta ve srovnání se žárovkami z dob minulých zaručeně vyplatí.LED Philips
A tak rozhodně neprohloupí třeba ten, komu bude dopřávat světlo LED žárovka 10w https://www.lightpark.cz/svetelne-zdroje-led/. Ten si totiž v dlouhodobějším horizontu jednoznačně polepší. Na rozdíl od těch, kdo dosud používají ‚klasiku‘, ale třeba i ve srovnání s těmi, kdo si koupí sice LED světelné zdroje, ovšem ty nejistého původu a stejně nejisté kvality. Protože i tací výrobci se bohužel najdou.
A tak je záhodno sázet na výrobce renomované, na někoho jako firmy Osram, Megaman či Philips. A při volbě té správné LEDky je neméně důležité najít tu s optimálním světelným tokem, teplotou světla, indexem podání barev a se správnou paticí a závitem. Jen tak člověk dosáhne toho nejlepšího, co je dnes jenom představitelné.