Psí život

Psi má ráda snad většina lidí na zemi. Pes je považován za nejlepšího přítele člověka. Je věrný, milující, učenlivý a je s ním zábava. Bohužel někteří lidé se k němu nechovají jako k příteli, ale spíš jako k věci. Důsledkem toho je, že spousta psů skončí v útulcích. Naštěstí existuje několik forem pomoci.
pes za plotem

Charitativní kalendář

Chtěla bych Vám představit formu pomoci, která se mi zdá velice zajímavá, tvůrčí a vycházející ze srdce. Jedná se o kalendář Psí život. Akce probíhá od roku 2012 dodnes. Souvisí s neziskovou organizací, která nese stejné jméno. Jejím úkolem je pomáhat psům i kočkám v nouzi.
pes a voda

Hlavní tváří projektu je mladá herečka Patricie Solaříková. Je známá především ze seriálu Ulice nebo z divadelních představení. Je majitelkou fenky Jackie, kterou adoptovala právě z útulku. Možná to byl hlavní popud k zorganizování projektu.

V kalendáři se objevují i další známé osobnosti, které vlastní pejsky z útulků nebo zachráněné z množíren, či jiných nevhodných podmínek. Pro vydání letošního 4. ročníku kalendáře (pro rok 2018) byli osloveni Milan Peroutka, Dana Batulková, Lukáš Langmajer, Veronika Architeva, Vladimír Polívka, Marta Jandová, David Kraus, Kateřina Kaira Hrachovcová, Martin Zounar, Ljuba Krbová a samozřejmě patronka organizace Marta Kubišová. Jediná paní Kubišová je vyfocena s pejskem, který je v trvalé péči organizace, vozíčkářem Britem. Fotky jsou velmi povedené, přesvědčit se můžete na stránkách organizace Psí život. V nejlepším případě si kalendář můžete rovnou zakoupit na eshopu. Výtěžek z prodeje putuje na tři psí útulky – Libeň, Dogpoint a Modřany, ale také na spolek Psí život.

Na začátku prosince loňského roku byl zahájen prodej v několika pobočkách tiskárny Fotolab. Sama Patricie se v prodeji přímo angažuje, takže je tu také příležitost pro fanoušky setkat se s ní a zároveň udělat dobrý skutek zakoupením kalendáře. Z jejího facebookového profilu jsem zjistila, že se loni v červnu vybralo úctyhodných 370 306 Kč, což prý bylo ještě o 150 000 Kč více, než v roce 2016.
nešťastný pes

Ještě by bylo vhodné podotknout, že organizace je podporována i z jiných zdrojů. V roce 2017 to byli například: veterinární klinika Nusle, nadační fond Pes v nouzi, kavárna pro pejskaře Coffeepark, pořad „Chcete mě?“, televize Prima nebo Marta Kubišová.

Jestli přemýšlíte o tom, že by tento kalendář mohl zdobit Vaši zeď v příštím roce, určitě neděláte chybu. Je to na dobrou věc.