Auto s kamerou pro lepší bezpečnost?

Je pravdou, že skutečně kamera v autě může být rozhodným svědkem v případě dopravní nehody. Kamera ve vozidle monitoruje i místo okolo automobilu. Tímto je tak důkazním faktem ohledně jakéhokoliv incidentu. Touto cestou se tak kamera stává nejen vaším pomocníkem a důkazem o vaší případné nevině při dopravní nehodě apod. Ale kamera v autě je prospěšná i z jiného důvodu. Spolehlivě zaznamená i špatně označenou překážku, ale též například chodce či cyklistu v podnapilém stavu a jiné potenciální překážky na silnici.
kamera na autě

Výhody a nevýhody kamery v autě

Zde je třeba hned v úvodu zmínit, že zde je pouze jedna potenciální slabá stránka. Jde o to, že v některých zemích nejsou kamery v autě povoleny. Jinak je třeba vyzdvihnout samé klady, jako například nepřetržité nahrávání dění před i za vozidlem, jsou nápomocny při řešení jakéhokoliv dopravního incidentu. Některé druhy jsou schopny i upozornit na radar. Každopádně kamera v autě je pro každého řidiče ochranou před případným nebezpečím nejen na silnici.

Která kamera v autě je adekvátní?

Standardní výbavu by měl tvořit již zabudovaný G-senzor, který slouží k uzamčení záznamu, tímto tak máte zaručeno uchování záznamu i v případě, kdy bude sloužit jako důkazní materiál. Důležitou roli hraje i rozlišení. Samozřejmostí je, že čím vyšší rozlišení, tím kvalitnější kamera. Většina kamer ve vozidle funguje v rámci dobíjení prostřednictvím autozapalovače. Avšak u kamer je důležité se orientovat dle vnitřní baterie. Zde platí, čím vyšší kapacita vnitřní baterie, tím lepší. A ohledně rychlosti pořízení záznamu? Zde jsou zcela adekvátní kamery poskytující nepřetržitý pohyb obrazu okolo patnácti až dvaceti snímků za vteřinu.
stříbrná Toyota
Umístění kamery v autě

Především kamera nikdy nesmí bránit řidiči ve výhledu a nijak ohrožovat jízdu. To platí však i pro ostatní cestující ve vozidle. Z toho plyne, že za vhodné lze považovat umístění či pevné uchycení kamery za zpětným zrcátkem s tím, že nebude nijak omezovat řidiče vozidla. Rovněž dle předpisu může být umístěna na skle vozidla. Nutno mít na paměti, že v případě nesprávného umístění hrozí řidiči pokuta.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup