Kreslení je prima

Není kreslení jako kreslení. Pokud se budeme bavit o tom, které jsme měli všichni na základní škole, tam bylo potřeba umět ovládat tužku, pastelky nebo štětec a vodové barvy, přičemž vznikaly dílka, které většinou byly ohodnocené jedničkou nebo dvojkou, protože proč kazit někomu vysvědčení z tak nedůležitého předmětu. A proto nás většinou výtvarná výchova bavila. Ale i na základní škole se našly talenty, jejichž kresby zdobily školní chodby ještě dlouho poté, co autoři školu opustili.

grafika

Něco jiného je kreslení, ve smyslu technického kreslení. Striktně daná pravidla tvorby výkresové výrobní nebo projektové dokumentace, to už není o pastelkách, ale o profesionálních konstrukčních programech. Nakreslit výkres, podle kterého se následně vyrobí například raketoplán, to chce skutečného mistra konstruktéra nebo lépe řečeno, celý tým zkušených inženýrů konstruktérů. A někde mezi malířem s pastelkou a konstruktérem je grafik, který si kreativně maluje, ale používá grafické počítačové programy. Bez jeho fantazie by to ale nešlo. Příkladem práce grafika je tvorba loga pro firmy, tvorba webových stránek, ale i grafika pro nejrůznější e-shopů, potisky na trička atd.

logo

Grafik musí mít cit pro jednoduchost, ale zároveň musí svou prací upoutat pozornost, pokud možno na první pohled, protože zákazník už druhý pohled může směřovat úplně jinam. Grafika Pardubice, to jsou lidé na svém místě, kteří pro vaši firmu vyrobí kompletní zpracování od vizitek, loga, web stránek až po tisk letáků nebo katalogů. Také tisk hlavičkového papíru nebo bloků s vašim logem, polepy aut i samolepky. Okruh služeb je skutečně široký a jednoznačně platí, že investice do reklamy a grafického zpracování se vždy mnohonásobně vrátí. Grafik musí mít výtvarný cit, nestačí ovládat grafický program. A o takové lidi ve firmě krekrrr není nouze.