Jinan dvoulaločný – nádherný košatý strom s léčebnými účinky

Jinan dvoulaločný je překrásný, mohutný strom, který zdobí parkové zóny například v Opavě, v Žatci nebo v Českých Budějovicích. Neslouží však jen na okrasu, nýbrž i pro medicínské účely.

Rozšiřování cév

Důležitou vlastností jinanu dvoulaločného je schopnost v lidském těle rozšířit cévy. Uvádí se, že jde zejména o oblast hlavy (mozek, zrakové a sluchové orgány), proto se také v lidovém léčitelství užívá pro prevenci a léčbu Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, při bolestech hlavy, pískání v uších (tinitu) a při problémech s pamětí.

Studené ruce a chodidla – Jinan dvoulaločný neboli Ginkgo biloba lze využít i pro stavy špatně prokrvených rukou a nohou. Jedná se o tzv. „ischemickou chorobu dolních končetin“. Musíte si však uvědomit, že toto je pouze podpůrný prostředek, který neodstraní příčinu choroby, a tou bývají velmi často aterosklerotické pláty uvnitř cév, způsobené mnohdy nevhodnou stravou a nedostatečnou výživou.

jinan dvoulaločný list

Sexualita – jinan se může využít i pro podporu erekce a její udržení, dobře průchodné cévy včetně krevních vlásečnic jsou totiž podmínkou, aby zůstal penis po celou dobu pohlavního styku patřičně pevný. Ztopořený penis si můžete zjednodušeně představit jako orgán, který je ve chvíli vzrušení doslova napumpován krví, a pokud jsou cévy příliš tenké a neprůchodné, není kam co pumpovat.

jinan dvoulaločný strom

Krevní sraženiny

Jinan dvoulaločný plody i list je vhodným preventivním prostředkem proti vzniku krevních sraženin, tedy jinými slovy může napomáhat chránit před infarktem myokardu a mozkovými mrtvicemi. Samozřejmě je žádoucí, pokud patříte k lidem ohroženým těmito chorobami, dodržovat správnou životosprávu, tedy hlavně nepít alkohol, nekouřit, vyhýbat se živočišným tukům, které navyšují špatný cholesterol, a konzumovat více ovoce, zeleniny, zdravých rostlinných olejů lisovaných za studena, luštěnin a celozrnných obilovin.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup