Jinan dvoulaločný – nádherný košatý strom s léčebnými účinky

Jinan dvoulaločný je překrásný, mohutný strom, který zdobí parkové zóny například v Opavě, v Žatci nebo v Českých Budějovicích. Neslouží však jen na okrasu, nýbrž i pro medicínské účely.

Rozšiřování cév

Důležitou vlastností jinanu dvoulaločného je schopnost v lidském těle rozšířit cévy. Uvádí se, že jde zejména o oblast hlavy (mozek, zrakové a sluchové orgány), proto se také v lidovém léčitelství užívá pro prevenci a léčbu Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, při bolestech hlavy, pískání v uších (tinitu) a při problémech s pamětí.

Studené ruce a chodidla – Jinan dvoulaločný neboli Ginkgo biloba lze využít i pro stavy špatně prokrvených rukou a nohou. Jedná se o tzv. „ischemickou chorobu dolních končetin“. Musíte si však uvědomit, že toto je pouze podpůrný prostředek, který neodstraní příčinu choroby, a tou bývají velmi často aterosklerotické pláty uvnitř cév, způsobené mnohdy nevhodnou stravou a nedostatečnou výživou.

jinan dvoulaločný list

Sexualita – jinan se může využít i pro podporu erekce a její udržení, dobře průchodné cévy včetně krevních vlásečnic jsou totiž podmínkou, aby zůstal penis po celou dobu pohlavního styku patřičně pevný. Ztopořený penis si můžete zjednodušeně představit jako orgán https://elixirstudio.cz/ který je ve chvíli vzrušení doslova napumpován krví, a pokud jsou cévy příliš tenké a neprůchodné, není kam co pumpovat.

jinan dvoulaločný strom

Krevní sraženiny

Jinan dvoulaločný plody i list je vhodným preventivním prostředkem proti vzniku krevních sraženin, tedy jinými slovy může napomáhat chránit před infarktem myokardu a mozkovými mrtvicemi. Samozřejmě je žádoucí, pokud patříte k lidem ohroženým těmito chorobami, dodržovat správnou životosprávu, tedy hlavně nepít alkohol, nekouřit, vyhýbat se živočišným tukům, které navyšují špatný cholesterol, a konzumovat více ovoce, zeleniny, zdravých rostlinných olejů lisovaných za studena, luštěnin a celozrnných obilovin.