Na čistém koberci se dá provozovat spousta zajímavých činností

Koberec na podlaze je perfektní příležitostí k tvůrčím činnostem.

Střihy na bundu – potřebujete obkreslit a vystřihnout střih na kabát, bundu, tepláky, mikinu a další oděvy z nějakého módního časopisu, např. z Burdy? Pak je k tomu vhodná příležitost právě koberec. Jeho velká plocha vám umožní rozložit střih v plné velikosti a pohodlně tu s ním pracovat.

kočka na koberci

Mapové podklady – patříte-li do rodiny příznivců vysokohorské turistiky, mohlo by se vám hodit plánování trasy na rozložené papírové mapě, která je lepší, než ta elektronická, kvůli větší zobrazovací ploše. Na koberci to půjde perfektně a můžete k tomu přizvat i vaše blízké.

Plány a výkresy – plánujete výstavbu rodinného domu, chaty nebo přístřešku? Máte v plánu rekultivaci zahrady, zatravnění a výsadbu okrasných keřů a skalniček? Pak by se vám koberec také mohl hodit k rozložení plánů v nějakém reálném měřítku. Čím větší plocha na zemi je, tím lépe se vám bude vaše tvůrčí činnost plánovat.

Puzzle – kde jinde skládat obří puzzle, než na podlaze? Bude-li to ovšem podlaha plovoucí, vinylová, dřevěná nebo keramická či kamenná, bude to tvrdé, nepohodlné, a někdy až nepříjemné. Na koberci, to je docela jiné „kafe“. Na něj si můžete i lehnout a přehrabovat se mezi kostičkami a hledat tu správnou.

Cvičení – pro cvičení na podlaze existují různé cvičební podložky, ale koberec je v tomto směru lepší v tom, že jde o větší plochu, takže váš pohybový rozsah je tu rovněž větší. Na koberci lze cvičit silově, můžete tu provádět protahovací cviky, můžete tu bez problémů i meditovat a cvičit jógu. Cvičit tu lze i ve dvojicích vedle sebe anebo s malými dětmi.

bosá chodidla na koberci

Lehnete si na koberec a málem omdlíte

Kombinace odéru žluklého tuku, který se na podlahu dostal z přípravy pokrmů, a zpocených bosých chodidel vám dá jasný signál, že tu něco není v pořádku, a že by to chtělo cílený a rychlý zásah. A v tuto chvíli je vhodný čas povolat na vaši podlahu stroj, například Rotovac, který sklízí úspěchy při čištění koberců na webových recenzích. Poradí si s nečistotou i zápachem docela hravě na každém koberci ze syntetických vláken, bez ohledu na jeho rozměry.