Změňte svůj bytový prostor!

Blíží se konec roku a s ním i doba bilancování. Dáváme si různá předsevzetí a máme pocit, že s novým rokem bychom měli začínat se spoustou věcí nově. Je to tak dané odedávna. Protože nový rok vnímali již naši předkové jako příslib dalšího života a věřili, že jim nový rok přinese dobrou úrodu, pevné zdraví a pospolitost v rodině. Dnes řešíme podobné záležitosti, ale navíc žijeme v prostoru, který rádi měníme, a to právě s i novým rokem, jelikož míváme pocit, že si v sobě něco musíme uspořádat nebo vyčistit. A to přenášíme hmatatelně do bytu, ve kterém bydlíme anebo do domečku, který sdílíme se svou rodinou.

moderní interiér

Proto přestavujeme a vyřazujeme nepotřebné věci. Ty ale ještě můžeme darovat, pokud mohou posloužit ostatním. Děláme si před sebou a mezi sebou prostor, abychom mohli volněji dýchat … a vytváříme tím Prostor pro nové věci. Staré nepotřebné věci, ke kterým sice máme vztah, ale pocity již vyprchaly a jen se na ně práší, neustále je musíme přesouvat, otírat a už nás to zmáhá, pak existují i facebookové stránky, kde tyto věcičky můžete zpeněžit anebo vyměnit za jiné drobnosti, které vás osloví. Ale všeho s mírou. Pokud se něčeho zbavujete, nenechte se zahrnout novými věcmi jen proto, abyste jim udělali místo.

retro interiér

Nepřehlédněte ani vaše plné skříně, které možná také chtějí provětrat, kdy se do nich nakupila spousta oblečení, které mnohdy pár let visí nepovšimnuto na ramínkách. Pokud jste danou věc neměli více než rok – dva na sobě, neoblékli jste si je, pak je bez milosti vyřaďte. A opět prosím nevyhazovat, ale například věnovat do Charitního šatníku, kde ještě udělají radost jiným lidem.

V každém případě postupujte s rozmyslem a udělejte si prostor ve svém interiéru a kolem sebe, jen tak si v přeneseném slova smyslu „vyčistíte hlavu“. Budete mít čisto okolo sebe a čisto v hlavě … a s novými pocity se můžete vrhnout do víru života a přivítat tak nový rok v novém hávu s čistotou v duši a s nadšením, co krásného vás v roce 2022 čeká.