Štěstí hledejte uvnitř

Stejně jako se věnujeme péči o své tělo, mělo bychom se zaměřit i na své bydlení. V krásném bytě, který vyzařuje pozitivní atmosféru se přeci jen žije lépe. Jak ale proměnit svůj domov? Zaměřte se na bytový design Bydesing.cz.

Sjednoťte styl

Byt, ve kterém jsou místnosti jak se tak říká: „každý pes, jiná ves“, působí roztržitě. Ať už volíte moderní zařízení, provence styl, nebo spíš milujete minimalismus, je potřeba vytvořit ve svém bytě ucelený obraz. Přejít z moderní jídelny plné skleněných prvků do ložnice s masivní dobou postelí a huňatým kobercem je totiž až moc velký převrat pro vaše smysly.

Co se barev týče, můžete klidně každou místnost intonovat jinak, ale zkuste zvolit alespoň jednu barvu, která se bude v každé místnosti opakovat.

designové křeslo

Správné umístění nábytku

Neméně důležité je rozestavět nábytek tak, aby nikde nevznikal příliš velký kus prázdného místa, zatímco v jednom koutě se to přímo hromadí. Rozvrhněte si to tak, jak to bude praktické, ale zároveň uspořádané.

Zaměřte se na detaily

Dekorace jsou rozhodně velmi podstatné, ale nesmí se to přehánět. Ačkoliv ve vintage stylu můžete popustit uzdu fantazii, snažte se aby to nepůsobilo přeplácaně. Nemluvě o tom, že dekorace jsou obvykle jen lapači prachu. Vybírejte takové, které zaujmou. Například dekoračních polštářků v ložnici sice nikdy není dost, ale zaplácat police hromadou zbytečných svíček je úplně zbytečné.

Podlaha

Podlaha slouží většinou našim nohám, to ovšem neznamená, že bychom ji měli zaplácat fůrou koberců. Plovoucí podlaha, nebo stylové lino udělají svoji službu a to už pak stačí doplnit jedním stylovým koberečkem, strategicky umístěným.

Vůně

Atmosféru vytváří i vůně, kterou ucítíte ihned po příchodu do bytu. Vonné tyčinky se hodí leda tak do meditačního pokoje. Spreje jsou příliš těžké a mnohdy i nepříjemné. Příjemnou vůni získáte třeba s pomocí aromalampičky, která i hezky vypadá.

Osobní prvky

Nezapomínejte na osobní prvky, protože je to především váš byt. Zaházet jej nahodilými rámečky plnými fotografií nemusí působit dobře, ale strategicky umístěná fotografie na plátně, trofej na polici, nebo milovaný plyšový medvídek z dětství mají své nepopiratelné kouzlo.

stylová ložnice

Inspirujte se

Pro inspiraci využijte pořady o bydlení, časopisy, nebo zajímavé články.

Požádejte o pomoc

Pokud víte, že při výběru nábytku nemíváte zrovna šťastnou ruku, požádejte o pomoc odborníky. Není přeci nic špatného na tom, nechat druhé, aby to udělali za vás. Například interiérové studio Bydesign nabízí možnost nechat si udělat 3d návrh, díky kterému zjistíte, jak krásně by vás byt mohl vypadat a v případě, že se vám návrh zalíbí, vám tento sen přinesou do vaší reality.