Plánujete stavět dům?

Od chvíle, kdy se stanete investory, budete čelit mnoha výzvám a rozhodnutím. Jaké návrhy domů pro vás budou nejvhodnější? Návrhy jednopodlažních domů? Návrhy rodinných domů? Nebo možná návrhy domů s podkrovím?
Takže kde bychom měli začít hledat dokonalý projekt a co myslet v počáteční fázi, aby dům splnil naše očekávání?schůzka nad projektem

1. Pozemek

Při pohledu na dům snů se mnoho investorů dívá na hotové návrhy domů nabízené architektonickými studii. Před výběrem a konečným rozhodnutím nezapomeňte hledět na pozemek, na kterém chcete stavět. Jeho parametry (např. velikost, tvar, základ nebo rozměry) mohou určovat velikost a tvar domu, stavební náklady nebo jeho izolaci. Aby se projekt domu hodil do parametrů pozemku, je třeba vzít v úvahu také jeho vzdálenost od hranice: minimální vzdálenost stěny s okny k hranici pozemku je 3,5 metrů. Vzhledem k výše uvedenému je třeba vědět, že čím užší pozemek, tím užší dům.
Při výběru designu domu byste měli zvážit jeho umístění na pozemku z hlediska světových stran takovým způsobem, že můžete použít přirozené světlo k vytvoření světlých, slunečných, útulných a pohodlných interiérů. Nejlepší je, když denní zóna má velká okna a nachází se na slunné straně (jižní, jihozápadní a západní). Všechny technické místnosti, jako je spíž, prádelna, mohou být nasměrovány na sever a východ. Je také důležité, ze které strany světa vstoupíme do budovy. Vstup z jihu znamená, že budete muset směrovat obytné místnosti od silnice.výkres, pravítko a tužka

2. Plán územního rozvoje

Než začneme s výběrem projektu domu, stojí za to zkontrolovat, zda se náš pozemek nachází v oblasti, na kterou se vztahuje plán územního rozvoje. Popisuje principy rozvoje, a tak definuje, jak se na váš dům může dívat pod zákon. Není-li pozemek zahrnut do územního plánu územního rozvoje, měla by být městskému nebo obecnímu úřadu podána žádost o rozhodnutí o stavebních podmínkách. Určuje funkce a parametry vašeho budoucího domova, a tím zužuje oblast hledání vysněného projektu. Poté už budete vědět, zda budete věnovat pozornost malému domu, středně malému domu, s podkrovím nebo možná jednopatrovému domu. Může se ukázat, že ne všechny projekty lze realizovat na vašem pozemku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup