Nejlepší bazénová filtrace

Ať už chcete domácí nebo profesionální techniku na čištění tekutiny v bazénu, tak máte dvě možnosti. První je filtrace kartušová a druhá písková. Prodávanější je písková varianta, protože je výkonnější. Bez kvalitního vybavení se neobejdete, s tím počítejte . Na co se ale musíte dívat při jejím výběru?

tyrkysová voda

Důležité parametry

Prvním a zcela zásadním údajem je, kolik vody filtr zvládne za hodinu. Čím větší bazén máte, tím výkonnější přístroj potřebujete. Výkon čerpadla se uvádí v m3 při nulové výšce výtlaku a při volném, neboli přirozeném průtoku vody bez jakéhokoli odporu.

Dalším a velmi podstatným parametrem je typ ventilu. Ideální je šesticestný, který vám pomůže během manipulace s přístrojem. Skvělá pro vás bude jak při čištění, tak i během pravidelného proplachování pískové náplně. Až budete přístroj vybírat, podívejte se také, zda má i předfiltr. Díky němu se můžete těšit na znatelně delší životnost celého přístroje.

skákání do vody

Výkon vs. velikost

Vždy myslete na to, že výkon čerpadla by měl být takový, aby zvládl celý bazén za zhruba šest až osm hodin při běžném provozu. V případě extrémně horkého léta a vysokých teplot by měl tekutinu přefiltrovat již za zhruba tři až čtyři hodiny. Čím rychleji to zvládne, tím lépe. Při vyšších teplotách se vody kazí rychleji a musíte na to myslet.

Podstatné je ale také umístění přístroje. Ideální je samozřejmě ho umístit co nejblíž samotnému bazénu. Při delší vzdálenosti, například deseti metrů, budete potřebovat silnější čerpadlo. Vždy by mělo vyrovnat ztráty v tlakovém rozvodu vody. Pravděpodobně ho nebudete chtít přímo vedle bazénu, ale pro čistotu tekutinu je to nejlepší.

Podívejte se na velikost své koupací plochy, spojte se s odborníkem a nechte si poradit. To bude zajisté nejlepší, protože jinak můžete zakoupit produkt, který vám nebude vyhovovat. A hlavně by vám vůbec nemusel stačit.