Ubytovny Praha – ideální místo k výletům do Posázaví

Až budete mít pocit, že vás již omrzelo městské centrum plné turistů, a rádi byste ten ruch a shon alespoň na pár chvil vyměnili za poklidné místo a pobyt v přírodě, nemusíte cestovat daleko. Z Praha ubytovny na Černém mostě se dopravíte k Smíchovskému nádraží metrem a odtud vás vlak zaveze během pár desítek minut za město, do míst, která vás jistě překvapí svou nedotčenou přírodou.

Romantika období „první republiky“ na Posázavské stezce

Milovníci přírody a turistiky by si neměli nechat ujít příležitost poznat osobně oblast Posázaví. Patří k nejkrásnějším přírodním výtvorům v Evropě s mnoha vyhlídkami, které ve vás jistě vyvolají řadu pozitivních emocí.

železniční trať

K Posázavské stezce je vynikající dopravní spojení z centra vlakem. Ze Smíchovského nádraží k ní doputujete podél řeky romantickým údolím, trať vede i napříč jedním z nejvyšších železničních viaduktů v Evropě, poblíž Žampachu. Vystoupíte na zastávce Kamenný Přívoz a odtud pak podél toku Sázavy, pod horou Medník budete směřovat krajinou trampů a osadníků, kteří tu zakládali svá společenství již na počátku dvacátého století. Jedním z milovníků tohoto kraje je i známý folkový písničkář Honza Nedvěd, většina jeho skladeb je inspirována právě Posázavím.

řeka Sázava

Posázavský pacifik

Jízdy historickými vláčky se dnes staly již běžnou a vyhledávanou atrakcí. V Česku je provozuje řada milovníků železnice, ovšem pokud si chcete opravdu užít skutečné romantiky, která takřka dýchá atmosférou 19. století, neváhejte si zajistit jízdenku na některý z historických vláčků na trati č. 212. Trať byla v roce 2019 rekonstruována a můžete se vydat z Benešova u Prahy přes Čerčany, Ledečko, Sázavu – Černé Budy a Kácov do Zruče nad Sázavou a zpět. Pohled na zalesněná údolí, tekoucí Sázavu a hrad Český Šternberk za to určitě stojí. Některé vlaky jsou vypravovány již z Prahy – Braníka a informace o aktuálních jízdních řádech a akcích jsou zveřejněné na Internetu.