Proč se zlodějům vyplatí krást mobily

Ačkoliv to rozhodně není nic příjemného, je potřeba si přiznat, že krádeže mobilních telefonů jsou na denním pořádku. Podle statistik se jedná o nejčastěji zcizený předmět. To má samozřejmě hned několik důvodů.

 

V první řadě je to fakt, že je lze mnohdy ukrást velmi snadno. Většina z nás totiž nosí mobil v kapse, aby jej mohla v případě potřeby vyndat, nebo jej má například při práci na stole, kde jej může velmi snadno zapomenout. Obojí představuje pro potenciálního zloděje velmi dobrou příležitost.

 

Dále je tu také fakt, že především nové typy mobilů jsou poměrně drahé. A je jasné, že čím cennější věc, tím více láká ke krádeži. Přeci jen, hlavním cílem je vydělat na tom co nejvíce peněz. Proto se také krádeže obvykle soustředí na dražší předměty.

 

moderní chytrý mobil - častý cíl zlodějů

 

Dobrá, to vše je pochopitelné, avšak stále je zde otázka, co s oním mobilem zloději následně udělají. Koneckonců většina z nás jej má zamknutý, a zamčení je čím dál dokonalejší. Od klasického PINu jsme se posunuli až k rozpoznání obličeje či otiskům prstů, které zajišťují, že jej bude moci používat skutečně pouze jeho majitel.

 

To však prakticky znemožňuje zloději, aby jej odemkl. Co s ním tedy udělá? Popravdě, má zde hned několik možností.

 

u kradených telefonů často nabíječka chybí

 

Jednou z nich je násilné odemčení. Tito lidé totiž většinou znají někoho, kdo se na odemykání mobilů specializuje a dokáže se dostat i přes tato bezpečnostní opatření. Díky tomu se mohou dostat k uloženým souborům, které mohou mít také určitou cenu.

 

Mnohem častější případ je však to, že se jednoduše vyndá SIM karta a telefon se prodá v bazaru, ať už klasickém či internetovém, jako použitý. Pokud tedy na takový inzerát, kde inzerující píše, že ztratil nabíječku, je pravděpodobné, že se jedná o telefon kradený. Tím si dokážou poměrně snadno vydělat peníze. Částka samozřejmě závisí na typu mobilu.

 

Jistě, existuje možnost sledování telefonu, avšak to nefunguje, pokud je přístroj vypnutý. A můžete si být jisti, že to je to první, co případný zloděj udělá. Rozhodně se tedy vyplatí dávat si na svůj mobil pozor.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup