Pro funkčnost bazénové chemie se bez znalosti hodnoty pH neobejdete

V létě není nic lepšího, než mít možnost se po celý horký den kdykoli osvěžit v bazénu a soukromí vlastní zahrady.
Jako majitelé zahradního bazénu však jistě víte, že musíte vodu určitým způsobem udržovat, aby byla po celou dobu v kondici. Jistě ale také víte, že pokud používáte pro údržbu bazénové vody chemické prostředky, je pro jejich dávkování nezbytné znát hodnotu pH.dog

Upravit pH vody je snadné

Hodnota pH je totiž zásadní pro zajištění a udržení kvality vody po celou dobu, kdy bazén užíváte. Bez její znalosti se dál nehnete. Nebo hnete, ale riskujete, že používané přípravky nebudou plnit svoji funkci, jak mají. Tato hodnota zjednodušeně ukazuje, jak moc je dané prostředí kyselé či zásadité a jen v optimálním prostředí mohou další přípravky správně fungovat.
Před jakýmkoli dávkováním přípravků pro údržbu bazénové vody proto vždy nejprve zjistěte hodnotu pH. To učiníte snadno pomocí speciálních testerů. Tato hodnota by se měla pohybovat v rozmezí 6,8 – 7,2. Pokud tomu tak není, snadno ji upravíte aplikací přípravků pH plus nebo pH Mínus, v závislosti na tom, zda jsou hodnoty příliš nízké nebo vysoké.
Po aplikaci přípravků na úpravu pH vody https://eshop.techneco.eu/Uprava-pH tuto hodnotu znovu ověřte. Pokud již bude v požadovaném rozmezí, nic vám nebrání použít konkrétní přípravky pro úpravu vody.

Zvolte si vhodný přípravek

Speciální přípravky pro úpravu pH jsou k dispozici v tekuté či granulované formě, je pouze na vás, s čím se vám bude lépe manipulovat. Vždy se však řiďte pokyny výrobce, které jsou na každém výrobku uvedeny.
Chcete-li i vy mít svůj bazén v kondici po celé léto, starejte se dobře o vodu v něm a nezapomeňte pravidelně kontrolovat hodnotu pH vody, jejíž znalost je pro správné fungování ostatních chemických přípravků zcela zásadní.water