Internet věc veřejná

Pokud toužíte ventilovat svůj lehký exhibicionismus formou vlastní internetové prezentace uvědomte si, že nikdy nebudete vědět kdo přesně vaše stránky navštěvuje. Zamyslete se a snažte se prezentovat takovou formou, aby co nejméně informovala o vašem soukromí. Pokud přímo nechcete, aby váš web podporoval nějaký váš komerční podnik, neuvádějte své nacionále a už vůbec ne svou adresu.
sportovní mercedes
A naprosto ne, v případě, kdy prezentujete fotky, na kterých jsou rozeznatelní vaši blízcí.
Možná vám dělá dobře chlubit se svým novým, luxusním autem. Máte fotky jeho interiéru a exteriéru i fotky, jak stojí zaparkované před drahým hotelem, nebo luxusním podnikem. Ze všech fotek vyzařuje, jak jste spokojeni, jakou máte radost. To samé platí o fotografiích z dovolených. Pokud příliš často zveřejňujete fotografie z rozličných destinací a dalekých krajů. V obou případech z takové webové prezentace vychází najevo, že se vám daří velice dobře. Na jednu stranu je to fajn. Přeji vám to. Na stranu druhou buďte opatrní a sdělujte co nejméně kontaktních informací. Takové stránky mohou být úplnou vábničkou pro určitou skupinu lidí, kterým nic cizího není cizí.
malá holčička
Kapitolou samou o sobě je sdílení fotografií svým malých ratolesti. Chápu maminky, že mají ze svých krásných, roztomilých holčiček a chlapečků obrovskou radost a rády se pochlubí. Ale proboha, ony neví, v jaké době žijeme? Ukazovat na internetu, ať již na různých sítích, nebo na vlastních stránkách kouzelnou holčičku před svým domem, a pak před školou, do které zrovna byla zapsána mi přijde stejně nebezpečné jako ji za tmy poslat do večerky pro rohlíky přes městský park. Pak je trochu pozdě ronit slzy a dovolávat se kriminálníka soucitu a ať ji proboha vrátí.
Web je opravdu veřejnou věcí. Internetová kriminalita bují. Spousta zločinců si své oběti tipuje právě podle informací, které ony samotné oběti na sebe „práskly“ na internetu. Opatrnost je více než na místě. Čím méně osobních informací o sobě dáte na internet, tím lépe. Tak na to myslete.