Aktivní trávení času s dětmi v zimě

Většina dospělých by dokázala zimní měsíce strávit doma na gauči, s hrnkem teplého čaje nebo kávy, s knížkou v ruce nebo puštěnou televizí s jejich oblíbeným pořadem nebo filmem. Jenže pro děti by to byla nesnesitelná nuda. Jak je v zimě zabavit a užít si to stejně jako oni?
dítě na sáňkách

·         Na sněhu
K zimě patří sníh, mráz, závěje. Jenže to vše nám ve městě většinou chybí a musíme za sněhem a zimními radovánkami zajet někam na hory. V ČR máme téměř 300 lyžařských středisek, je tedy opravdu z čeho vybírat. Ve většině areálů můžete svěřit své ratolesti do rukou profesionálního instruktora, aby je naučil základy lyžování. Ceny se pohybují v průměru kolem 500 Kč za hodinu individuální výuky, půjčení kompletní lyžařské výbavy pro dítě vyjde pak kolem 200 Kč.
Vyzkoušejte třeba i „obyčejné“ bobování a sáňkování, stačí si zajet na nejbližší kopec. S dostatkem sněhu si můžete troufnout postavit i sněhuláka.
·         Ve vodě
Další skvělá aktivita, která bude bavit vás i vaše ratolesti. Návštěva aquaparku a jeho atrakcí může být velmi příjemně stráveným časem. V ČR si můžete vybrat z více než 50, velmi oblíbené jsou aquaparky v Liberci, Praze nebo v Berouně. Čekají vás tobogány, dětské brouzdaliště, vířivky, sauny nebo divoká řeka.
malování kuliček
·         Na hřišti pod střechou
Dětské hernyjsou v zimě oblíbeným místem pro stále více rodin. Dá se v nich strávit několik hodin a zažít spoustu legrace. Děti se tam vydovádí na prolézačkách, skluzavkách a trampolínách. Rodiče mohou v klidu spočinout na kávě a zákusku a na své ratolesti jen zdálky dohlížet.
·         Doma
Dlouhé zimní podvečery jsou ideální příležitostí pro malování a tvoření. Že nevíte co s dětmi vyrobit? Inspirovat se můžete na internetu, v dětských časopisech, v knížkách nebo pracovních sešitech, které seženete v knihkupectví. Stačí i pastelky, fixy nebo vodové barvy, papíry a nechat děti malovat, co je napadne.
·          Na kroužku
V zimních měsících chybí většině dětí pohyb. V létě tráví po školce nebo škole celé hodiny venku, běhají, skáčou. V zimě se jde nebo jede autem domů a začíná nuda. Mnoho rodičů proto volí pro své děti nejrůznější zájmové kroužky, které pomáhají rozvíjet pohybovou zdatnost, zručnost, obratnost, výtvarné či jiné nadání.
·         Venku v přírodě
Pokud máte možnost vyrazit do lesa nebo parku, určitě tam s dětmi za hezkého počasí zajděte. Můžete se společně procházet, zkoumat okolí, sbírat klacíky, kamínky, povídat si o přírodě, zvířátkách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup