Nové šaty pro náš dům

Jaro bývá období, kdy se do nového kabátu obléká nejen příroda. Změnu by to chtělo udělat i v našem bydlení. Při pořízení domu jsme vše zařídili tak, jak bylo v té době zajímavé a módní. Uběhne ale pár let a interiér ztrácí na zajímavosti a neotřelosti. Už ani nevnímáme, jak máme byt zařízený. Vše se pokrylo všedností a nudou. Ale proč to nezměnit? Nejlépe je začít stěnami. Můžeme se rozhodnout, zda stěny znovu vymalovat nebo použít materiál, který je čistý a příjemný. Jsou to tapety. Dnes najdeme ve specializovaných prodejnách velký výběr tohoto zboží. Můžeme si vybrat nejen z mnoha moderních vzorů, ale na výběr je i velké množství materiálů, šířek a barev. Je jen na nás, jaký nový kabát svému interiéru vybereme.
módní vzory tapet
Způsoby použití tapety
1/ stejné motivy na tapetě i textilu v místnosti¨
Je velkým hitem použít na stěnu tapetu s určitým vzorem. Stejný nebo příbuzný vzor pak opakujeme na textiliích na ostatním nábytku v místnosti. S úspěchem lze povléct dekorační polštářky stejným vzorem, dát potáhnout sedací soupravu nebo uplatnit vzor tapety na závěsech u oken.
2/ tapety s dětským motivem
Tyto motivy lze s úspěchem použít v dětských pokojích. Je mnoho vzorů pro dívčí pokoje nebo naopak pro chlapecké. Dětské tapety mají i tu zvláštnost, že jsou vyrobeny v omyvatelné formě. Zohledňují tak časté ušpinění stěny od dětských ruček. Tuto tapetu bez problému umyjeme vlažnou mýdlovou vodou.
3/ vliesové tapetové panely
Panely lze dobře uplatnit tam, kde chceme zvýraznit pouze kousek stěny. Zde si pak můžeme dovolit nápadnější vzor, který tvoří v našem interiéru žádaný akcent.
4/tapety s 3D efektem
Tento druh tapet se dobře hodí do malých prostorů, protože opticky zvětšují místnost. Pobývání v takové místnosti inspiruje naší fantazii a přispívá k tematickému určení pokoje.
5/ tapety vykládané kamínky nebo jiným atraktivním materiálem
Jde o luxusní zboží, které se hodí do extravagantních interiérů. Přesto nachází své kupce. Údržba těchto tapet je poněkud náročnější, protože jejich drsný povrch zachytává prach.
tapetové panely
Pokud si přesto nevíte rady, jak zvelebit svůj dům, neváhejte navštívit specializované poradenství, kde odborníci nabídnou vše, co dostupný trh nabízí.